PEG

Painted Equator Gallery

Ste 532 308 návštevník

SK

Nikdy proti nikomu

[print_gllr id=1076]

Projekt, jeho idea i nápady na jeho postupnú realizáciu sa vyvíjal pomaly. Stovky konzultácií priaznivo naklonené tejto myšlienke.

Jedno nedeľné popoludnie sedeli v mojom ateliéri v Bratislave tri dámy slovenskej národnosti z krajín bývalej Juhoslávie. Poslankyňa srbského parlamentu, umelkyňa žijúca v Prahe a dievčina z Čiernej Hory, ktorá študovala v Bratislave. Idea projektu sa im veľmi páčila.

Z mojej výpovede, uvádzal som príklady, vyplynul istý protiklad dvoch krajín či veľmocí. Vtedy sa ma študentka spýtala: „A čo Vy máte proti tejto krajine?“ Pozastavil som sa nad tým a nevedel som reagovať. Slovo „proti“ som prehodnotil a vyškrtol som ho zo všetkých textov o projekte. Od tejto chvíle som začal používať iba výrazy „za“. Za priateľstvo, za lásku, za mier.

Tématicky podobné blogy
Hodnotenie blogu
(%RATINGS_NOT_TXT%)
akad. mal. Andrej Smolák autor projektu

Andrej Smolák je poprednou osobnosťou projektu PEG a zároveň majiteľom Galérie Andrej Smolák v Bratislave a v Snine.

Už viac ako 30 rokov sa podieľa na formovaní kultúrneho povedomia na Slovensku i v zahraničí. Vďaka podpore Nadácie ART.EAST, ktorú založil, môžu umelci a študenti rozvíjať svoj talent. V Súkromnej ZUŠ vychováva budúcich tvorcov umeleckých diel. Vo svojich galériách organizuje pre milovníkov umenia kurzy kreslenia a maľovania.

kontakt