PEG

Painted Equator Gallery

Ste 531 995 návštevník

  • – vystupuje v mene Galérie Andrej Smolák za účelom šírenia myšlienky projektu Maľovaný rovník
  • – je poverený riadením projektu vo svojej krajine
  • – je oprávnený prevziať vyhotovené diela
  • – je povinný od autora obrazu prevziať vypísanú Kartu autora
  • – nesmie zneužiť projekt a získané obrázky pre svoj vlastný prospech
Vyslanec projektu:
KW
kontakt
ovláda jazyky: arabský, anglický
Thuraya Al-Baqsami Vyslanec PEG - KUVAJT

(1952, Kuvajt), maliarka. V roku 1981 získala akademický titul v odbore grafická ilustrácia kníh a dizajnu v Moskve na Surikovovej umeleckej akadémii. Je členkou tvorivej skupiny Formative Arts Group a Very Special Arts Organization vo Washingtone. V roku 2001 získala v Prahe Cenu za tvorivú činnosť Európskej únie umenia a v Berlíne Európsku medailu Franza Kafku. V roku 2003 ju počas autorskej výstavy v Bratislave poctili Svetovou cenou Salvadora Dalího.


EG
kontakt
mobil: +201272860900
email:
ovláda jazyky: arabský, anglický
Ibrahim Ghazala Vyslanec PEG - EGYPT

(1960, Káhira), maliar. Vyučuje na Fakulte výtvarných umení na Minia Univerzite. Venuje sa krajinárskej a portrétnej maľbe. Umeleckú inšpiráciu hľadá v energii a charakteristických znakoch prírodného prostredia. Cestuje do zahraničia v rámci svojho osobného projektu Maľby sveta očami Egypťana. Od roku 2008 je generálny riaditeľ medzinárodného sympózia Luxor pre maľovanie. Začal budovať medzinárodné ateliéry Luxor, ktoré majú byť rezidenciou pre umelcov z celého sveta.


TA
kontakt
mobil:
email: gimaevzufar@yandex.ru
ovláda jazyky: tatársky, ruský, anglický
Zufar Gimajev Vyslanec PEG - TATARSTAN

(1951, Namangan, Uzbekistan), maliar a pedagóg. Od roku 1980 je členom Zväzu výtvarných umelcov Ruskej federácie. Od roku 2012 je čestným členom Medzinárodnej humanitárnej akadémie UNESCO. Je nositeľom mnohých štátnych i medzinárodných vyznamenaní a ocenení. Jeho obrazy sa nachádzajú v mnohých štátnych galériách a múzeách a v súkromných zbierkach v mnohých krajinách sveta. Je predsedom Zväzu výtvarných umelcov Republiky Tatarstan.


BY
kontakt
mobil: +375297777941
email: olgagomonova@tut.by
ovláda jazyky: bieloruský, ruský, anglický, francúzsky, španielsky
Olga Gomonova Vyslanec PEG - BIELORUSKO

(1979, Minsk), historička umenia, novinárka a speváčka. Študovala hru na husle na hudobnej akadémii v Minsku, absolvovala Európsku humanitnú univerzitu, odbor dejiny umenia – Teória a prax súčasného umenia. Spolupracovala s umeleckými vydavateľstvami v Bielorusku, Rusku a Francúzsku. Je členka Bieloruskej asociácie novinárov a Zväzu výtvarných umelcov Bieloruska, sekcia výtvarných teoretikov. Je autorkou knihy o tvorbe bieloruského maliara Leonida Gomonova.


DZ
kontakt
mobil: +213551731878
email: faresdz@yahoo.fr
ovláda jazyky: berberský, arabský, francúzsky, anglický
Fares Hadi Vyslanec PEG - ALŽÍRSKO

(1982, Alžírsko), maliar, člen Kancelárie alžírskych umelcov, člen Národnej rady umenia a písomností, člen Spoločnosti autorov grafického a výtvarného umenia v Paríži. Zúčastnil sa početných výstav a festivalov v Alžírsku a v zahraničí. Na svoju originálnu tvorbu používa rôzne techniky, zrecyklované objekty a neumelecké materiály. Jeho výtvarná tvorba experimentuje spojením fotografie, maľby a konceptuálneho súčasného umenia. Vystavoval vo Francúzsku, Grécku, Taliansku, Indii a na Slovensku.


RU
kontakt
mobil: +79223385151
email: rgh@tentorium.biz
ovláda jazyky: ruský, anglický, tatársky
Raiľ Chismatullin Vyslanec PEG - RUSKÁ FEDERÁCIA

(1957, Ruská federácia), prezident a zakladateľ spoločnosti TENTORIUM, autor 55 vedeckých článkov vrátane umelecko – publicistickej knihy Surový med. Je spoluautor zbierky básní Kort major, generálny producent animovaného seriálu Včelografia. Je členom medovej komisie Medzinárodnej Federácie včelárskych spoločností Apimondia so sídlom v Ríme, iniciátor založenia a exprezident Celosvetového fondu ochrany včiel (WSBF e. V., Nemecko), nositeľ rádu Za zásluhy pred Vlasťou II. stupňa.


CY
kontakt
mobil: +905338772795
email: erman0902@hotmail.com
ovláda jazyky: turecký, anglický
Ahmet Erman Karagoz Vyslanec PEG - SEVERNÝ CYPRUS

(1981, Şanlıurfa), umelec. Svoje diela prezentoval na výstavách v Severocyperskej tureckej republike, v cyperskej Nikózii, v Turecku v Ankare a v meste Çorum. Zúčastnil sa viacerých maliarskych sympózií a súťaží, napríklad na Medzinárodnom ART EXPO v Indii, na maľovaní steny (2x 15 metrov) v Múzeu pod šírim nebom v severociperskej Kyrenii, v štátoch Bosna a Hercegovina, Južná Kórea, Jordánsko, Egypt. Opakovane získal Cenu T.R.N.C. v maliarskej súťaži mládeže.


CA
kontakt
mobil:
email:
ovláda jazyky: slovenský, anglický, nemecký, španielsky, ruský, japonský, francúzsky, indonézsky a poľský
Ján Kerekeš Vyslanec PEG - KANADA

(1978, Slovensko), občan Kanady, objavovateľ života a neustály hľadač. Po ukončení štúdií opustil profesionálnu kariéru a vydal sa na dobrodružnú cestu. Vášeň pre objavovanie a cestovanie ho viedla cez viac ako stovku krajín, túžba po porozumení ľudí a nových kultúr ho primäla k naučeniu sa deviatich jazykov. Cestovanie hradil zo zamestnaní na troch kontinentoch i na oceáne. Úzko spojený s prírodou vyhľadáva nové výzvy a pokračuje v putovaní po našej planéte. Priateľov, ktorých má takmer vo všetkých kútoch sveta, považuje za jedno z najväčších bohatstiev svojho Života.


LV
kontakt
mobil: +371 20216668
email: irina_kop_2006@inbox.lv
ovláda jazyky: lotyšský, anglický, ruský
Irina Kopeikina Vyslanec PEG - LOTYŠSKO

(1962, Lotyšsko), mimoriadna profesorka. Na Akadémii umenia v Lotyšsku vyštudovala dizajn. V štúdiu pokračovala na Lotyšskej univerzite. Zúčastnila sa mnohých medzinárodných plenérov. Usporiadala niekoľko kolektívnych i samostatných výstav. Od roku 2005 pôsobí na Baltickej medzinárodnej akadémii v Lotyšsku. Od roku 2012 je vedúcou odboru výtvarného umenia Národnej kultúrnej asociácie, ktorá združuje národnostné menšiny.


RU
kontakt
mobil: +79175884594
email: lanamedvecka@gmail.com
ovláda jazyky: ruský
Lana Medvecká Vyslanec PEG - RUSKÁ FEDERÁCIA

(1976, Ruská federácia) , maliarka. Je pokračovateľkou rodinnej tradície, predstavuje piatu generáciu, ktorá spojila svoj život s umením. Je žiačkou akademika, profesora, doktora umenovedy P. P. Kozorezenka (Stroganovské tradície). Je účastníčkou viacerých ruských a medzinárodných výstav a bienále. Umenie je pre Medveckú spôsob, ktorým sa snaží pochopiť, ako je usporiadaný svet a my samotní.


IQ
kontakt
mobil: +9647701231658
email: info@fatimaalobaidi.com
ovláda jazyky: arabský, turecký anglický
Fatima Al Obaidi Vyslanec PEG - IRAK

(1974, Karkúk), maliarka, členka Únie irackých umelcov, vyslankyňa Medzinárodného centra pre výtvarné umenia a čestná členka Irackého združenia výtvarných umelcov vo Veľkej Británii. Zúčastnila sa mnohých výstav a festivalov doma i v zahraničí, jej diela sa nachádzajú v zbierkach viacerých krajín vo svete. Je držiteľkou domácich i medzinárodných ocenení. V roku 2014 získala ako vyslankyňa projektu Galéria Maľovaný rovník cenu Tibora Bartfaya za tvorivosť a šírenie mieru prostredníctvom umenia.


KZ
kontakt
mobil: +777 51397666
email: marina.pak@gmail.com
ovláda jazyky: kazašský, ruský, anglický
Marina Pak Vyslanec PEG - KAZACHSTAN

Marina Pak (1972, Kazachstan, Astana), magisterka psychológie, certifikovaná biznis trénerka a mediátorka. Realizuje tréningy riadenia sociálnych konfliktov na Akadémii štátneho verejnej správy pod záštitou prezidenta Republiky Kazachstan v rámci korporatívnej univerzity Samruk – Kazyna. Je riaditeľkou verejného fondu „Rozvoj obchodnej spolupráce“. Organizuje výstavy, sympóziá, tvorivé študijné pobyty a venuje sa skúmaniu spoločenských procesov. Život si vychutnáva, má rada najmä cestovanie.


SK
kontakt
mobil:
email: katarina.raczova@gmx.net
ovláda jazyky: slovenský, maďarský, nemecký, anglický
Katarína Ráczová Vyslanec PEG - SLOVENSKO

(1950, Košice), najúspešnejšia šermiarka SR, účastníčka Olympijských hier, víťazka svetovej Univerziády, vicemajsterka sveta. Nositeľka Čestného diplomu Medzinárodného výboru fair play za príkladné vystupovanie počas športovej kariéry, Čestného diplomu Medzinárodného olympijského výboru za šírenie olympizmu a solidarity. Členka Siene slávy Medzinárodnej šermiarskej federácie. Pracuje ako Národná vyslankyňa pre šport, toleranciu a fair play Rady Európy.


KZ
kontakt
mobil: +7 701 312 99 61
email: elena_ralina@mail.ru
ovláda jazyky: kazašský, ruský, anglický
Yelena Ralina Vyslanec PEG - KAZACHSTAN

(1962, Šymkent), umelkyňa. Žije a pracuje vo vlastnom štúdiu v Astane. Zúčastnila sa mnohých domácich a medzinárodných výstav, viacerých medzinárodných sympózií, plenérov a master-class. Jej diela sa nachádzajú v múzeách a súkromných zbierkach v Kazachstane, ale i v zahraničí (Rusko, Litva, Nemecko, USA, Poľsko, Turecko, Švédsko, Fínsko, Česko, Japonsko, Arménsko). Je predsedníčka detského konkurzu Svet detstva a laureátka viacerých ocenení.


RU
kontakt
mobil: +79223385151
email: semushina@tentorium.biz
ovláda jazyky: ruský, anglický
Elena Semušina Vyslanec PEG - RUSKÁ FEDERÁCIA

( 1967, Ruská federácia), poradca prezidenta spoločnosti TENTORIUM, ekonóm – analytik. Je riaditeľkou biznis projektu spoločnosti TENTORIUM „ Agrofranšíza v rozvoji včelárstva“.Je ocenená mnohými vyznamenaniami a poďakovaniami Ministerstva poľnohospodárstva Ruskej federácie. Od roku 2008 pracuje v spoločnosti TENTORIUM na výrobu apifitoproduktov.Krédo: „ Nech budú ľudia tolerantní, ako včely, ktoré nepoznajú hranice.“


MD
kontakt
mobil:
email:
ovláda jazyky: rumunský, ruský, anglický
Vasile Sitari Vyslanec PEG - MOLDAVSKO

(1971, Tabani, Bricenský dištrikt Moldavska), docent na Moldavskej akadémii hudby, divadelnej tvorby a umenia. Od roku 1996 je člen AIAP UNESCO v Paríži a od roku 2007 člen Únie moldavských umelcov. Účastník početných národných a medzinárodných výstav. Jeho práce sú v zbierkach Národného múzea umenia Moldavska, v Národnom múzeu umenia v Kaliningrade a umeleckých zbierkach v Rumunsku, USA, Francúzsku, Nemecku, Rusku, Taliansku, Poľsku, Japonsku, Izraeli a v Grécku.


NL
kontakt
mobil: +420731317156
email: w.smeitink@hetnet.nl
ovláda jazyky: holandský, anglický, nemecký, český
Walther Smeitink Vyslanec PEG - HOLANDSKO

(1963, Doetinchem), maliar, dizajnér, výtvarný pedagóg, editor. V rokoch 1980 – 1985 absolvoval v Nijmegene vzdelanie v odboroch umelecké remeslo, dejiny umenia a textilná tvorba. Po absolutóriu pôsobil až do roku 1993 ako odborný učiteľ na Grafickom lýceu v Utrechte. Od roku 1994 pôsobí ako profesionálny výtvarník, vydavateľ, umelecký poradca a kurátor výstav. Žije a pracuje striedavo v Holandsku a v Čechách.


RU
kontakt
mobil:
email:
ovláda jazyky: ruský, anglický
Petr Stronskiy Vyslanec PEG - RUSKÁ FEDERÁCIA

(1959, Ussurijsk), maliar, zaslúžilý umelec Ruskej federácie, člen Moskovského zväzu umelcov. Vyštudoval Moskovskú štátnu umeleckú akadémiu. Talent, perfektné výtvarné vzdelanie a vysoká efektivita mu pomohli stať sa majstrom rôznych výtvarných žánrov. Je nositeľom viacerých významných ocenení a autorom bronzovej sochy anjela, ktorá je monumentom projektu Dobrý anjel mieru. Od roku 2007 je prezidentom Medzinárodnej akadémie kultúry a umenia v Moskve. Vystavoval vo viacerých štátoch Európy, Ázie i USA.


BH
kontakt
mobil:
email:
ovláda jazyky: arabský, anglický
Khalid Al Tahmazi Vyslanec PEG - BAHRAJN

(1970, Muharraq), maliar. Umenie študoval u lokálne známych umelcov v Spolku bahrajnských umení, ktorého sa stal členom v roku 1990. Jeho tvorba obsahuje duchovné črty z rozličných kultúr. V jeho skoršej tvorbe boli hlavným objektom ľudské postavy, neskôr sa zameriaval na kombináciu figurálnej a abstraktnej tvorby. Získal niekoľko cien na medzinárodných umeleckých podujatiach a stal sa premiérovým členom vo World Wide Arts Resources. Samostatne vystavoval v Bahrajne a Kanade.


AT
kontakt
mobil:
email: katetongel@gmail.com
ovláda jazyky: slovenský, nemecký, anglický
Katarína Tongel Vyslanec PEG - RAKÚSKO

(1982, Slovensko), herečka, tanečníčka a choreografka. V rokoch 1994 – 2000 pôsobila ako tanečníčka na Slovensku. Od roku 2001 pôsobí ako tanečníčka v Rakúsku. V roku 2004 pracovala ako choreografka v žilinskom divadle, o rok neskôr v roku 2005 účinkovala v projekte “Fake speace II “ vo viedenskom Museumsquartier ako herečka a tanečníčka. Bola účastníčkou i spoluorganizátorkou rôznych medzinárodnych kultúrnych projektov a podujatí.


TW
kontakt
mobil:
email: paul813008@gmail.com
ovláda jazyky: čínsky, anglický
Yang Hao Yu (Paul Yang) Vyslanec PEG - TAIWAN

(1995, Taiwan), je milovníkom skutočného života, ktorý rád šíri pozitívne myšlienky a porozumenie medzi rôznymi kultúrami. Spomedzi rovesníkov bol najskúsenejším osemnásťročným členom CouchSurfingu v roku 2004, svoj domov na Taiwane otvoril viac ako stovke ľudí z celého sveta. V roku 2015 prezentoval Taiwan na EARC – Kresťanskej konferencii Univerzity východnej Ázie, ktorá sa koná každé tri roky. Je študentom medzinárodného obchodu, rečníkom a mužom činu.


RU
kontakt
mobil: +7 927 622 70 56
email: myashina@mail.ru
ovláda jazyky: ruský
Irina Yashina Vyslanec PEG - RUSKÁ FEDERÁCIA

(1957, Jaroslavľ), pedagogička, televízna moderátorka. V roku 1982 absolvovala Jaroslavský štátny pedagogický inštitút. Študovala spoločenské vedy a anglický jazyk. Po niekoľkoročnej pedagogickej praxi sa stala hlásateľkou (GTRK) Štátnej televíznej a rádiovej spoločnosti v Saratove. Pracovala na rôznych kultúrnych a spoločenských projektoch.


RU
kontakt
mobil: +7 903 381 12 75
email: myashina@mail.ru
ovláda jazyky: ruský, anglický
Marina Yashina Vyslanec PEG - RUSKÁ FEDERÁCIA

(1985, Jaroslavľ), docentka. V r. 2007 – 2009 pracovala ako manažérka a neskôr ako riaditeľka súkromnej spoločnosti „Deffa“ (Saratov). Vyhrala národný konkurz o účasť na Mládežníckom summite G8 a G20 v roku 2011 v Paríži, kde pôsobila ako Mládežnícký minister ekonomického rozvoja Ruska. V roku 2012 reprezentovala Rusko aj na Mládežníckom summite G20 v Mexiku a G8 vo Washingtone. V roku 2013 sa stala zakladajúcou kurátorkou Global Shapers Hub v Saratove.