PEG

Painted Equator Gallery

Ste 532 308 návštevník

SK

Začiatok malého veľkého projektu

[print_gllr id=760]

Bolo nás trinásť. Účastníci 11. ročníka Medzinárodného výtvarného festivalu Galérie Andrej Smolák. Tvorili sme vo Výtvarnom centre v Snine a spomínali. V správach pripomínali tretie výročie pádu Dvojičiek v New Yorku.

Najprv vznikol nápad, aby sme namaľovali spoločne obraz. Veľké plátno ako protest, či upriamenie pozornosti človeka na to, aký je terorizmus nebezpečný. Neskôr sme spoločný obraz zamietli.

Nedalo sa mi spať. Veľmi som o tom rozmýšľal. Najskôr som mal v úmysle namaľovať plátna 100 x 100 cm a vytvoriť z toho isté leporelo. Potom som uvažoval o plátnach o rozmere 50 x 50 cm, až som sa zastavil pri rozmere 20 x 20 cm. Budú to malé a skladné obrazy a dajú sa inštalovať aj v malých galériách. Do jedného metra štvorcového ich vojde 25 kusov. Ráno som rozdal umelcom maliarske plátna a k večeru mi maliarka z Kuvajtu Thuraya Al-Baqsami odovzdala prvý obrázok. Tvorí titulný obraz tejto webovej stránky. Začali sme vytvárať reťaz obrázkov a už vtedy som si vymyslel, že ich bude 40 075 kusov, toľko kilometrov je obvod zemegule v oblasti Rovníka.

Bolo nás trinásť. Ja som ten trinásty. Nie som poverčivý. Verím, že tento počin prinesie úspech nášho malého – veľkého projektu.

Tématicky podobné blogy
Hodnotenie blogu
(%RATINGS_NOT_TXT%)